Złe samopoczucie podczas stosowania plastrów Evra z powodu torbieli

Witam. Obecnie nakleiłam 5 plaster Evra, z czego od początku miałam plamienia zaś od 3go plastra umiarkowane krwawienie z bólami brzucha aż do dziś. Czuję się przy ty osłabiona. Dodam, że to moja pierwsze hormony. Między opakowaniami nie robiłam przerwy, gdyż plastry mam brać w systemie ciągłym aby zlikwidować torbiel. Dodatkowo muszę zrobić badania na ca125, d-dimery i krzepliwość - czy wyniki nie będą zawyżone w tej sytuacji? Jestem zaniepokojona swoim kiepskim samopoczuciem, co należy zrobić?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli objawy uboczne są dla Pani bardzo dokuczliwe to prosze przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem celem jego modyfikacji. Wyniki badań nie będą wypaczone. Należy jednak poinformować lekarza je oceniającego o stosowaniu leków.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie zrobić badania i jak najszybciej udać się do lekarza ginekologa.