Złe samopoczucie przy słabych wynikach tarczycy

Witam, dwa lata temu wykryto u mnie mikrogroczulak przysadki mózgowej, konsekwencją gruczolaka była wysoka prolaktyka w okolicach 70. Po roku leczeniu bromergonem mikrogruczolak zniknął (nie był wykrywalnym podczas rezonansu) terapia bromergonem trwała. Przez złe samopoczucie oraz ciągła kontrolę hormonów postanowiłam zrobić badanie tarczycy.. Moje wyniki okazały się niezbyt dobre - wskazujące na nadczynność tsh - 0,007 zakres tolerancji 0,270 - 4,200, ft 4- 41,8 zakres 12-22, ft 3 13,76 zakres 3,13 - 6,67, prolaktyna 58,16 zakres 6,0 - 29,9. Lekarz endokrynolog postanowił rozpocząć leczenie Metyzolem 5 mg, oraz bromergonem 2,5 mg dodam, że wcześniej brałam jedna tabletkę dziennie teraz zmienił do 3.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego i kiedy kontrola u endokrynologa jeśli odległa wskazana wizyta u lekarza rodzinnego w najbliższym czasie