Źle się czuję po tabletkach. Czy mogę wrócić do tych, które stosowałam poprzednio?

Mam problem. Bralam przez 3 miesiące tabletki antykoncepcyjne Y***, lecz z kłopotów finansowych przeszłam na R***. Brałam je miesiąc. Jestem teraz na wakacjach i chciałam nie dostać okresu, więc pominęłam przerwę 7-dniową i wzięłam od razu następne opakowanie, lecz innych tabletek, dlatego że zgubiłam receptę, a zawsze miałam w razie potrzeby opakowanie D***. Wzięłam je i czuję się okropnie! Ciągle chce mi się wymiotować i mam okropny ból głowy, czuję się zmęczona. Chcę je szybko przerwać i dostać okres a po siedmiu dniach wziąć kolejną paczkę tylko R***. Mogę zrobić coś takiego? 24 tabletki plus 7 dni przerwy i kolejne opakowanie? Czy muszę je teraz brać do końca? Mam ich jeszcze 18 ;( Nie wiem, czy to wytrzymam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani przerwać stosowanie tabletek. Może Pani wykonać 7-dniową przerwę i rozpocząć nowe opakowanie. Na przyszłość proponuję nie robić takiego zamieszania jeśli chodzi o preparaty.