Zmęczenie, problemy z wagą a wyniki badań hormonalnych

Dobry wieczór, Odkąd pamiętam jestem zmęczony. Mam również problemy z utrzymywaniem wagi - bardzo szybko tracę masę ciała. Zrobiłem dziś zestaw rozszerzony badań tarczycowych prolaktyna kortyzol i wyniki przedstawiają się następująco. - FT3 - 5,24 (3,13-6,76) - FT4 - 16,6 (12.0-22.0) - TSH - 4,84 (0,27 - 4,2) - Prolaktyna - 560,4 (86-324) - Kortyzol - 24,82 (6,2 - 19,4) TSH wskazuje na niedoczynność a objawy sa po stronie nadczynności. Będę zobowiązany za jakikolwiek komentarz.

Dzień dobry,

Z uwagi na nieprawidłowości w stężeniu kilku hormonów proponuję kontakt z endokrynologiem, który po zbadaniu Pana i zebraniu wywiadu zaproponuje dalsze postępowanie. Konieczne jest wykonanie dodatkowych badań, które zleci Panu endokrynolog.

Pozdrawiam serdeczne.

Marek Derkacz