Badania hormonalne tarczycy u 24-latki

Witam. Mam 24 lata, ważę 103kg. Przez ostatni rok przytylem 25kg. Postanowilem wziąć się za siebie ale mimo diety od dietetyka i cwiczen silowych waga i obwody od miesiaca stoją w miejscu. Proszę o komentarz dotyczacy wyników badań. Czy konieczna jest wizyta u endokrynologa? Czy to wina tarczycy? Testosteron 2,890 ng/ml (2,8-8,0), TSH 2,43 uIU/ml (0,27-4,2), FT3 3,1 pg/ml (1,8-4,6), FT4 1,10 ng/dl (0,93-1,70), Kortyzol 14,83 ug/dl (6,2-19,4), Cholesterol całkowity 198 mg/dl (130-200)

Lek. Tomasz Budlewski

Panują koniecznie udać się do lekarza endokrynologa, najlepiej specjalisty zajmującego się chorobami metabolicznymi. Wyniki nie wskazują na problemy z tarczycą dlatego konieczne jest rozszerzenie diagnostyki