Zmęczenie w kr. piersiowym, ze sporadycznym kłuciem w okolicach prawej łopatki i z boku

Mam problem w obrębie kręgosłupa piersiowego. Leczę się na nadciśnienie, mam monitorowany podwyższony cholesterol. Od kilku dni odczuwam jakby ciężar i zmęczenie w kr. piersiowym, z sporadycznym kłuciem w okolicach prawej łopatki i z boku. Szczeg. przy ruchu. Do tego jak siedzę jest gorzej, bo wtedy nie oddycham swobodnie. Mam lekką skoliozę. Jak leżę, chodzę jest lepiej. Mam bardzo siedzący tryb życia. Czy to serce, płuca czy właśnie problem z kręgosłupem? W rodzinie: choroba Scheuermanna.

Objawy mogą odpowiadać zespołowi przeciążeniowemu kręgosłupa piersiowego. Okrągłe plecy sprzyjają powstawaniu tego typu dolegliwości ponieważ zmuszają mięśnie obręczy kończyn górnych do pracy w pozycji rozciągnięcia (co potęguje siedzący tryb życia). Bóle tego typu mogą również być wynikiem zaburzonej pracy stawów żebrowo- kręgowych lub międzywyrostkowych. Jeśli dolegliwości mają rzeczywiście podłoże tego typu odpowiednio dobrane ćwiczenia i zabiegi manualne przyniosą ulgę. Proszę skontaktować się z ortopedą i terapeutą manualnym.