Zmęczennie i senność a ciąża

Co może oznaczać ciągłe zmęczenie, senność, przez jakiś czas nudności ale przeszły, zwiększone pragnienie, opuchnięte nogi, ból głowy? W tym samym czasie pojawiło się uczulenie na divascan ale były zastrzyki i jest leczone. Czy to może być ciąża? Miesiączka się pojawiła ale była mniej obfita niż zwykle, czy może to być spowodowane leżeniem w łóżku podczas choroby?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie opisanych objawów potwierdzić lub wykluczyć ciążę. W tym celu proszę wykonać test ciążowy. Opisane objawy teoretycznie mogą być także wynikiem zarówno choroby podstawowej.