Zmiana hyperechogeniczna w wyniku badania USG
miałam badanie USG,wynik badania nerka lewa kształtu, wielkości i echogeniczności prawidłowe, w biegunie dolnym w warstwie korowej zmiana hyperechogeniczna 15x12 mm-obraz może odpowiadać angiomyolipomie, nerka bez kamicy i zastoju. Co to oznacza i jak się leczy, bardzo się denerwuję

KOBIETA, 62 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Angiomyolipoma to łagodna zmiana nerki. Zmiany o takim rozmiarze wymagają tylko okresowej kontroli - nie ma zatem powodów do niepokoju. Być może konieczne będzie jednak wykonanie CT w celu potwierdzenia diagnozy.