Jaka jest opinia o nerkach?

witam prosze o opinie usg.nerki prawa 128/44mm lewa 46/18mm,prawa ogladkich zarysach lewa o nie rownym zarysie obie bez zastoju i kamicy,warstwa miąższowa prawej 15 mm lewej 5 mm.w rzucie nadnercza lewego poza zarysem górnego bieguna nerki ognisko o zmniejszonej echogenicznosci 20 mm,,cala reszta w normie,,boje sie o te nadnercze czy to guz?mam wizyte za miesiac a do tego czasu chyba umre,,mam sie martwic?tomografia rezonans wiem ze cos bedzie ale prosze o wyjasnienie?

Z uwagi na to, że lewa nerka jest hipotroficzna (bardzo mała) to zmiana opisywana w badaniu USG o mniejszej echogeniczności i rozmiarze 20 mm może być po prostu normalnej wielkości nadnerczem (proporcje między nerką a nadnerczem po lewej stronie są zachwiane). Po bezpośrednim badaniu lekarza prowadzącego i jego interpretacji badania USG zadecyduje on o dalszym postępowaniu. Trzeba pamiętać o tym, że każde badanie USG w pewnym sensie jest badaniem subiektywnym. W takim przypadku ewentualnie celem pogłębienia diagnostyki należałoby wykonać TK jamy brzusznej z kontrastem.