Zmiana koloru brodawek piersi

Witam, mam 19 lat i zauważyłam, że moje piersi, a właściwie brodawki zmieniły kolor.. Jedna ma ciemnofioletowe plamki, druga trochę jaśniejsze i gdzieniegdzie białe. Ponadto co jakiś czas pojawia się znikoma ilość biało-szarego płynu, ale naprawdę bardzo malutko. W ciąży nie jestem i nigdy nie byłam, więc jest to coś poważnego? Wolę poszukać informacji w internecie, zanim wybiorę się do lekarza. Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zmiana zabarwienia brodawek sutkowych oraz wyciek z piersi może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi. Nie można wykluczyć innego podłoża dolegliwości. W celu ustalenia przyczyny występujących objawów konieczna będzie wizyta u ginekologa.