Zmiana na nerce w wyniku USG u 8-miesięcznego dziecka
witam. Jestem mamą 8 miesięcznego dziecka, u którego w badaniu usg wykryto hypoechogeniczną zmianę w okolicy górnego bieguna lewej nerki. Co może oznaczać ta zmiana? Pozdrawiam

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, wykrycie zmiany wymaga kontroli u chirurga dziecięcego. Postępowanie zależy od objawów klinicznych, rozmiaru zmiany, wcześniejszych badań. Przede wszystkim należy wykluczyć zmianę nowotworową - guza Wilmsa.