Zmiana skórna na łydce

Mam plamę na lewej zewn. Łydce elipsa ok 6/10 cm. Kolor różowo-czerwony. Mocno swędzi. Pies wylizuje jak narkoman. Miałem podobne odczyny z 25 lat wstecz po lutowaniu z kwasami. Czy to może być alergia czy coś z chorób grzybiczno wirusowych. Gdzie się udać.

Magdalena StusiĹska

Taką zmianę, jeżeli nie znika należy skonsultować z lekarzem dermatologiem- być może jest to jakiś odczyn alergiczny lub zmiana grzybicza. Jeżeli zmiana będzie znikać i pojawiać się w innym miejscu- może to być przypadek boreliozy.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmianę, zbada ją . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.