Zmiana tabletek antykoncepcyjnych i zapalenie pęcherza a spóźniający się okres

Spóźnia mi się okres. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Przez 4 miesiące przyjmowałam Atywie, a od miesiąca Cyprodiol. Pomiedzy blistrami zrobilam przerwe 7dniowa. Współżyłam w 6 dniu przyjmowania cyprodiolu. Dlaczego spoznia mi sie okres? Wywołane to jest zmiana leku? W tym miesiacu przeszlam tez zapalenie pecherza. Ma to jakies znaczenie? Czy mozliwe jest ze zaszlam w ciąże, jezeli bralam tabletki i stosunek byl przerywany?
KOBIETA ponad rok temu

Witam. najbardziej prawdopodobne jest że brak okresu wynika ze zmiany dotychczas stosowanego preparatu.
żadna metoda antykoncepcyjna nie zapewnia jednak stu procentowego zabezpieczenia przed ciążą dlatego dla własnego komfortu warto wykonać test. Jeśli wynik będzie ujemny a sytuacja powtórzy się w następnym cyklu należy skonsultować sie z ginekologiem. Być może konieczna będzie zmiana preparatu.