Zmiana tabletek - czy zrobić przerwę 7-dniową?

Witam. Mam pytanie, lekarz zmienił mi tabletki antykoncepcyjne na inny preparat, czy powinnam zrobić przerwe 7-dniowa czy nie? Lekarz kazał mi zrobić i zrobiłam, ale czytając fora, nie wiem, czy powinnam ją jednak robic. I jeszcze jedno - współżyłam w dniu brania przedostatniej i ostatniej tabletki po zmianie. Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę...? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Powinna Pani postąpić zgodnie z zaleceniami ginekologa i zrobić przerwę.
2. Jeśli nie zapomniała Pani o przyjęciu tabletki, to ryzyko ciąży jest minimalne (działanie antykoncepcyjne preparatu powinno być pełne).