Zmiana w piersi

Dzień dobry. Mam 33 lata. Dziś byłam na usg piersi i otrzymałam następujący wynik: Na granicy wewnętrznych kwadrantów lewego sutka hypoechogeniczna zmiana ogniskowa o wymiarach 4 x 2 mm z towarzyszącym cieniem akustycznym - do weryfikacji w BACC. Sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej, mastopatyczne, bez zmian ognioskowych w badaniu USG. Doły pachowe bez adenopatii. Proszę o informację, czy taki wynik może wskazywać na zmiany nowotworowe? Serdecznie pozdrawiam, Olaliz

Witam serdecznie!

Większość zmian w piersi to zmiany lagodne. Jest Pani młodą osobą, kiedy prawdopodobieństwo zmiany złośliwej jest niskie, ale jednak istnieje. Nie zawsze w badaniu USG lub mammografii możemy być pewni co do charakteru zmiany. Dlatego w takich sytuacjach często wykonuje się badanie biopsją cienkoigłową, które polega na pobraniu komórek z wnętrza guza pod kontrolą USG i oceny mikroskopowej. To badanie jest w większości przypadków wystarczające do określenia, czy guz jest łagodny, czy złośliwy. Proponuję poddać się badaniu, poczekać na wynik i nie martwić się na zapas.

Pozdrawiam serdecznie