Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany alergiczne na przedramionach po kontakcie z moczem kota

Alergia? Witam. Jestem mężczyzną (l. 34). Od roku, po sytuacji z kotem, który nasikał nam przy silniku samochodu, a potem o tym nie wiedząc nawiewami wdmuchnęliśmy wszystko do kabiny pod wieczór lub po dużym zmęczeniu (np. niewsypaniu) na przedramionach pojawia się reakcja alergiczna (?). Zdjęcie pod linkiem: http://1drv.ms/1rAgbzL Po przespanej nocy (min. 6 godz. objawy znikają same bez chemii). Nawet podczas przyjmowania tabletek przepisanych przez alergologa objawy i tak występowały /podz.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Proponuję z powyższymi zmianami udać się do dermatologa. Po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu lekarskiego będzie można stwierdzić prawdopodobną przyczynę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy