Zmiany dysplastyczne i widoczne obszary adenozy w wyniku USG piersi

Witam, Bardzo prosiłabym o wyjaśnienie wyniku USG. Mam 22 lata, spore problemy z podwyższoną prolaktyną, podejrzenie PCO "sutki o budowie gruczołowej. cechy miernie nasilonych zmian dysplastycznych. widoczne obszary adenozy, odcinkowe poszerzenia przewody mleczne. zmian litych, naciekowych w badaniu nie podejrzewa się. w sutku lewym pojedyńcza, nieduża torbielka. DGN. Sutki gruczołowe ,Dysplasia mammorum ,Cystis mammae si." Co to jest adenoza? co oznaczają zmiany dysplastyczne? Dziękuje za pomoc

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, adenoza sutka jest zmianą łagodną,konieczne może jednak okazać się jej usunięcie i wykonanie badania histopatologicznego w celu wykluczenia nowotworu złośliwego.
Zmiany dysplastyczne występują u prawie 50% kobiet, wymagają okresowej obserwacji, ponieważ na ich podłożu może rozwinąć się rak.