Bolą mnie piersi - co mam robić?

Badanie USG z 14.12.2009: Sutki gruczołowo-tłuszczowe. W sutku prawym na godz.11 widoczna torbiel o średnicy 24 mm, poza tym zmian litych lub torbielowatych w sutkach nie stwierdzono. Węzły chłonne pachowe niepowiększone. Badanie cytologiczne z 14.12.2009: Rozpoznanie kliniczne Tumor mammae dedxtrae. Punkcja cienkoigłowa BAC C pod kontrolą US piersi prawej. Rozpoznanie cytologiczne: Asprowano 4 ml płynu z udziałem komór apokrynowych i leukocytów. Diagnoza: Cystis mammae insatu infflammatio. Od 30 listopada rozpoczęłam kurację hormonalna. Po samobadaniu wykryłam zmiany w piersi i od 13.12.2009 lekarz kazał odstawić lek.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Rozpoznanie łacińskie to torbiel zapalna piersi. Szkoda, że nie podała Pani swojego wieku. Jeżeli jest Pani w okresie menopauzy lub po, należy się zastanowić nad usunięciem torbieli, szczególnie, jeżeli odczuwa Pani dolegliwości bólowe.

W młodym wieku można zostawić torbiel do obserwacji - kontrola za 6 tygodni. Jeżeli będzie się powiększać, a dolegliwości bólowe będą się utrzymywać, to także stanowi wskazanie do usunięcia chirurgicznego.

Pozdrawiam serdecznie