Czy zmianę w piersi należy usunąć?

Opis wyniku biopsji cienkoigłowej piersi. Witam serdecznie, otrzymała skierowanie na biopsję cienkoigłową piersi, po uprzednim wyniku USG piersi, owalnej zmiany w prawej piersi na godz. 6, dobrze ograniczonej o rozm. 6x4mm. Wynik biopsji: rozpoznanie mikroskopowe: białkowy płyn oraz nieliczne płaty i grupy normotypowych komórek nabłonka przewodowego sutka. Zmiana łagodna C2. Prócz tego, że jest to zmiana łagodna, co dokładnie oznacza powyższy opis? Torbiel, włókniak..? Czy taką zmianę poddaje się jedynie kontroli USG co pół roku czy powinno się ją usunąć? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Aby odpowiedzieć na Pani pytania należy znać Pani stan kliniczny oraz wyniki badań dodatkowych. Dlatego w takim wypadku wizyta u lekarza prowadzącego jest niezbędna. On też określi czy wizyty kontrolne są konieczne, a jeżeli są to jak często należy je wykonywać.