Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany hypoechogeniczne - co robić?

Kobieta lat 46. Po badaniu usg w lipcu lekarz stwierdza na jajniku prawym torbielę śr. 26 mm i lewym - 45 mm x 35 mm. Na piersi zmiana bezechowa o wym 14 x 10 mm, w piersi prawej torbiel ś.r 4,7 mm. Lekarz przepisuje mi na pól roku leki. W styczni tego roku po badanu usg piersi zmiana hypoechogeniczna na godzinie 9 -tej, o wym. 20 mm x 11 mm. Mam wykonaną biopsję. Wynik do badania. Niepokoję się bardzo, lekarz był mało rozmowny, mówił, że trzeba czekać na wynik. Proszę o poradę. Alina
ponad rok temu

Metody określania statusu receptorów HER2

Witam serdecznie!

Niestety, aby przekonać się jaki charakter ma guz, faktycznie musi Pani poczekać na wynik biopsji cienkoigłowej. Ponad 80% zmian w piersiach to zmiany łagodne, aczkolwiek jest Pani w wieku, kiedy występuje szczyt zachorowań na raka piersi, dlatego też każdy guz w piersi należy uważnie diagnozować. Proszę nie martwić się na zapas i poczekać na wynik biopsji. I proszę pamiętać - ma Pani prawo pytać, nawet jeśli lekarz wydaje się mało rozmowny lub kontaktowy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy