Czy to może być zmiana nowotworowa?

Witam! Mam 55 lat. Ostatnio robiłam kontrolną mammografie i oto jej wynik: w prawej piersi 10 mm zagęszczenie, najpewniej łagodne, gruczołowe - weryfikacja usg. W badaniu nie wykryto żadnych zmian podejrzanych o złośliwość. Wybrałam się więc na usg piersi i wynik brzmi: w prawj piersi, w okolicy zatoczkowiej, torbielka złożona 6,5 mm. Mam mieć biobsję tejże zmiany. Nie wiem już co myśleś o tych dwóch badaniach i ich wynikach? Czy ta torbiel może być nowotworem? Pozdrawiam. Beata

Witam serdecznie!

U kobiet po menopauzie występuje szczyt zachorowań na raka piersi, dlatego też każdą zmianę/guz należy uważnie weryfikować. Stąd też zapewne skierowanie Pani na biopsję cienkoigłową. Proszę być dobrej myśli, zmiana w opisie nie wygląda na groźną, ale niemniej trzeba to sprawdzić.

Pozdrawiam serdecznie.