Zmiany hypoechogeniczne w obydwu sutkach

Badanie usg piersi mojej żony (33 lata), przeprowadzone tuż przed świętami, wykazało zmiany hypoechogeniczne w obydwu sutkach. W kazdym z nich znajduje się owalna zmiana - w jednym z nich ok. 6 mm w drugim ok 9 mm. Badanie powtórzylismy jeszcze w połowie stycznia i również wykazało te same zmiany, przy czym ta mniejsza lekko się zmniejszyła, a druga powiększyła do ok. 10 mm. Zarówno lekarz ginekolog, jak i lekarz prowadzący badanie usg, stwierdzili, że zmiany są za małe na biopsję i należy odczekać trzy miesiące, stawić się do ponownego badania i dopiero wtedy można podjąć ew. decyzję o biopsji. Czy rzeczywiście nie można przeprowadzić biopsji już teraz i należy czekać tak długo?

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Decyzję o możliwości wykonania biopsji podejmuje lekarz wykonujący badanie USG. Obie zmiany są bardzo małych rozmiarów, dodatkowo być może ich położenie w piersi uniemożliwia aktualnie skuteczne pobranie materiału do badania drogą biopsji cienkoigłowej.

Proponuję zdać się na lekarza prowadzącego i zgłosić się do kontroli w proponowanym terminie.

Pozdrawiam serdecznie