Obszary hypoechogeniczne w piersi - czy to coś groźnego?
Czy plamiste obszary hypoechogeniczne w piersi to coś groźnego? Miałam usg. Jestem od 30 lat na HTZ. agaton

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam!
Obszary hipoechogeniczne mogą reprezentować zmiany zarówno łagodne (np. torbiele), jak i złośliwe. Lekarz wykonujący badanie USG może podejrzewać charakter tych "obszarów". Aby przekonać się o tym ostatecznie, należałoby jednak wykonać biopsję cienkoigłową i zbadać pobrany materiał pod mikroskopem. Skoro przyjmuje Pani HTZ (mam nadzieję, że od 3 lat, nie 30!), znaczy że jest Pani w wieku okołomenopauzalnym. W tym okresie ryzyko zachorowania na raka piersi jest dość wysokie, dlatego nie powinna Pani lekceważyć wyniku badania.
Pozdrawiam serdecznie!