Wynik USG piersi: ognisko hypoechogeniczne

Witam! Wczoraj robiłam usg piersi. Wynik tego badania był następujący: Nieregularne nieostro odgraniczone ognisko hypoechogeniczne o wymiarach około 19 mm z drobnymi zwapnieniami. Proszę bardzo o wyjaśnienie, czy jestem chora na raka piersi?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Obraz w USG budzi podejrzenie w kierunku zmiany złośliwej, natomiast aby to potwierdzić lub wykluczyć, należy przeprowadzić dalsze badania, takie jak biopsja cienkoigłowa guza. Należy podkreślić, że większość zmian w piersi ma charakter łagodny, a prawdopodobieństwo zmiany złośliwej wzrasta wraz z wiekiem (szczyt zachorowań przypada na okres pomenopauzalny), obciążeniem rodzinnym (przypadki raka piersi w rodzinie), zmienionymi węzłami chłonnymi w USG itp.

Pozdrawiam serdecznie