Zmiany hypoechogenne na jajnikach

Witam! Tydzień temu w usg dopochwowym zdiagnozowano u mnie na lewym jajnika kilka zmian hypoechogennych, co to może oznaczać? Torbiele? Czy w takim razie tabletki które biorę juz 4 lata nie działają? I dochodzi do owulacji. Boje się bo nie chce mieć jeszcze dzieci, zabezpieczam się dodatkowo prezerwatywa. Mimo to bardzo panikuje. Zanim zaczęłam brać antykoncepcję moje miesiączki były nieregularne co trzy miesiące nawet pół roku. Czy warto zbadać się pod kątem PCO? Proszę o poradę, pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Koniecznie proszę udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.