Czy plamienie po przyjęciu leku wywołującego miesiączkę może być zaliczone jako pełnoprawna miesiączka?

Witam, moim problemem są nieregularne miesiączki. Mam zdiagnozowaną nadczynność kory nadnerczy, endometriozę, PCO oraz torbiele na prawym jajniku. Aby się one wchłonęły dostałam tabletki antykoncepcyjne, które miałam zacząć brać z pierwszym dniem miesiączki, jednak takowa nie nastąpiła. Dostałam na jej wywołanie duphaston, ale po wybraniu 10. tabletki dostałam małego, niewielkiego plamienia. Stąd moje pytanie, czy to już jest miesiaczka i mam zacząć brać tabletki anty. czy poczekać na większe krwawienie? Lekarz powiedział mi, że mogę zacząć brać te tabletki bez czekania na pierwszy dzień miesiączki jeśli jej nie dostanę, ale czy wtedy będzie zachowana również antykoncepcja?

Tak, proszę to potraktować jako krwawienie, rozpocząć stosowanie antykoncepcji ale jeśli chodzi o skuteczność to przy pierwszym opakowaniu skuteczność może nie być zachowana, ale nigdy nie będzie też wynosić 100%.