Zmiany nastrojów przy CHAD

Mój mąż choruje na CHAD niestety miewa częste zmiany nastrojów a leki niewiele pomagają.Comiesięczna wizyta u lekarza kończy się zmianą leków na inne.Gdy mąż dowiedział się że w jego przypadku najlepsze rezultaty przyniosła by kuracja litem powiedział o tym swojemu lekarzowi ten kategorycznie odmówił.Czy rzeczywiście lit mógłby pomóc w tym wypadku ?

Witam,

rozumiem Państwa zaniepokojenie i dążenia by znaleźć lek, który pozwoliłby jak najszybciej opanować objawy choroby, jednak nie ma leku idealnego. Poszukiwanie skutecznego leku przy farmakoterapii CHAD i ustalenie optymalnej terapii, odbywa się na zasadzie doboru leku, poprzez "próby i błędy". Zatem działanie lekarza związane ze zmianą leków na inne, jest jak najbardziej uzasadnione.Lekarz korzysta ze swego doświadczenia i informacji otrzymywanych podczas comiesięcznych wizyt kontrolnych Męża.Podczas tych spotkań lekarz otrzymuje informacje o przebiegu choroby i skuteczności stosowanych leków. Taka strategi pozwala zminimalizować skutki uboczne i daje największą szansę na znalezienie odpowiedniego leku, skutecznego w leczeniu dolegliwości z jakimi zmaga się Mąż.
Lekarz dobierając kolejny lek, opiera się na informacjach dotyczących: poziomu skuteczności danego leku w dotychczasowej terapii, tolerancji pacjenta na leki,możliwości wystąpienia objawów ubocznych/powikłań, obecności innych schorzeń, zaburzeń, uzależnień.
Myślę, że ostrożność lekarza wobec zastosowania litu, jest uzasadniona. Z informacji, które Pani przekazała wnioskuję, że lekarz prawdopodobnie dąży do zredukowania objawów choroby i stosowania leczenia powodującego jak najmniej objawów niepożądanych.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571