Odruchy u męża i leczenie ChAD

prosiłabym o odp.lekarza psychiatre,mąż jest aktualnie leczony od 2 miesiecy rano Seronil 29 ng,wieczorem Doxepin najpierw brał 10 teraz 25 mg śpi ale budzi sie ,jednak niepokoi mnie i denerwuje jego bezustanne ciaganie nosem,chrząkanie,ruchy ustitp,lekarz prowadzący nie reaguje jak mówie,stwierdzono u męza chad ale trzy lata temu,zachowuje sie w tej chwili normalnie tylko te odruchy albo jak wypije raz na 3 mce dostaje omamów,zwidów jest agresywny czy nie powinien mieć zmienionych leków ,w na

Przyczyną odruchów mogą być zarówno skutki uboczne leków,ale być może przyczyną odruchów są trudności emocjonalne. Istotne byłoby także, jak przeżywa to mąż- czy dla niego też jest to trudne do zniesienia? Zachęcam do powtórnego porozmawiania o tym ze swoim lekarzem, a dodatkowo do podjęcia konsultacji psychologicznej i psychoterapii (szczególnie w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej).

Mgr Magdalena Golicz

Jeżeli agresja występuje po spożyciu alkoholu to należy odstawić alkohol a nie zmieniać leki. ChAD to ciężka choroba, szczególnie dla bliskich. Najlepsze efekty przynosi połączenie terapii farmakologicznej z psychoterapią.