Jak le CHAD i niedoczynność tarczycy?

Witam, od kilku lat choruje na niedoczynność tarczycy- hashimoto. Choruje też na Chad. I tu moje pytanie, czy przy niedoczynności tarczycy bezwzględnie zakazana jest terapia litem czy może jednak da się połączyć obie terapie? Mój endokrynolog każe mi lit odstawić i szukać innych leków bo twiwrdzi że stosowanie litu tylko pogłębi niedoczynność ale wiem że ludzie stosują lit nawet przy niedoczynności. Już nie wiem co mam robić w tej sytuacji. Proszę o pomoc. Dziękuję

Witam! Są inne metody stabilizacji napędu i nastroju. Lit jest tylko jedną z metod, chociaż najstarszą, najlepiej poznaną i uważaną za najskuteczniejszą, jednak nie pozbawioną działań niepożądanych. Endokrynolog ma rację - lepiej zastosować inną metodę. Powodzenia W. Łuczkowski.