Czy ten lek mógłby mi pomóc w walce z chorobą?

Witam! Od lat leczę się na depresję i zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. Brałam chyba większość leków na depresję, ale słabo działały, jeśli w ogóle. Czy jeśli nie mam CHAD mogę zapytać lekarki o lit czy jest to jednak tylko dla chorych na CHAD? Oprócz tego mam niedoczynność tarczycy i nietrzymanie moczu. Czy jeśli zrobię dobie prywatnie badanie krwi na poziom litu i wyjdzie mi niski, to lit by mi pomógł? Czy wtedy lekarz ma jakieś przesłanki do przepisania litu, skoro nie mam tzw. dwubiegunówki?

Witam! U pacjentów z problemami tarczycowymi stosowanie soli litu nie jest wskazane. Rzeczywiście sole litu od prawie połowy ubiegłego wieku są stosowane jako stabilizator napędu i nastroju w CHAD, jednak można je stosować także w leczeniu innych chorób. Należy jednak pamiętać o licznych objawach niepożądanych. Pozdrawiam W. Łuczkowski.