Zmiany odpowiadające niespecyficznemu zapaleniu odbytnicy

Wyniki badań kolonoskopi. Dotarto 10cm poza zastawkę Bauchina.W odbytnicy,do zagiecia prostniczo-esiczego liczne afty,pobrano wycinki hist-pat.Poza tym,w przebadanym odcinku jelita zmian o znaczeniu patologicznym nie stwierdza się.Zmiany odpowiadają niespecyficznemu zapaleniu odbytnicy. Wynik badania histopatologicznego. Pięć fragmentów błony śluzowej jelita grubego o średnicach od 1mm do 2mm,z obrzekiem oraz ogniskowo występującym naciekiem z limfocytów,plazmocytów i pojedynczych granulocytów.

Witam. Zmiany opisane w badaniu mogą pojawić się w chorobie Leśniowskiego-Chrohna - jednej z postaci niespecyficznego zapalenia jelit. Konieczna jest bezpośrednia ocena gastroenterologa który skoreluje wyniki badań z bezpośrednim badaniem klinicznym i dolegliwościami prezentowanymi przez pacjenta.