Zmiany ropne na nogach - jak leczyć?

Witam. Mój syn od 6 lat choruje na coś, czego do tej pory żaden lekarz nie mógł zdiagnozować. Na łydkach wyskakują mu brzydkie czyraki. Najpierw to miejsce, gdzie są jest czerwone, gorące i bolące, potem puchnie i zbiera się ropa, potem pęka i w tym miejscu robi się dziura, z której sączy się ropa. Trwa to jakiś miesiąc lub dłużej zanim się wygoi. W tym miejscu zostaje sina plama i w ogóle nie schodzi. Syn ma łydki w sine kropki. Proszę o jakąś radę. Co robić? Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Jeśli dobrze zrozumiałam, to u dziecka od kilku lat tworzą się zmiany ropne na skórze nóg. Tak długi czas trwania dolegliwości skłania do wykonania morfologii krwi obwodowej, CRP, glukozy, parametrów funkcji nerek. Koniecznie należy pobrać sączącą się treść ropną na posiew. Ważny jest także sposób pielęgnacji skóry na nogach oraz ocena zmian przez lekarza.