Zmiany skórne a uczulenie u 6-latki

Witam co może dziecko uczulac? Corka 6 lat co jakiś czas drapie się na karku czasami w zgieciach kolanowych czy miejscowo na brzuchu ...przeważnie ma kilka kostek które rozdrapuje do krwi.dodam że nie ma tego przez cały czas ...czasami znika po tygodniu znowu wraca.zaś druga córka 7 lat ma wysypana cala klatkę piersiowa juz od kilku miesięcy wygląda to jak obsypane kaszka...powinnam dodać że mieszkam w angli a tutaj takie rzeczy raczej nie interesują lekarzy :(z góry dziękuję Monika

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do dermatologa. Na podstawie opisu nie można określić przyczyn tych zmian. Uczulenie może powstawać w wyniku używania produktów spożywczych, nowy proszek, nowe perfumy itp.