Swędzące plamy pojawiające się na ciele a uczulenie

Od kilku dobrych miesięcy borykam się z problemem pojawiających się na moim ciele plam. Byłem z tym u dermatologa. Stwierdził, że to uczulenie. Przepisał maść sterydową "Belosalic". Gdy nią posmaruje, po kilku dniach plama znika. Zostaje jednak ciemniejszy odczyn(nie zawsze tak jest). Plamy są swędzące. Pojawiają się i znikają( okolice pach, szyja, za uszami, kark, plecy, miejsce intymne). Nie mam pojęcie od czego one są.

Lek. Tomasz Budlewski

A czy jakiś nowy proszek? kosmetyk? pożywienie? Proszę koniecznie ponownie udać się do lekarza dermatologa lub alergologa.