Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Swędzące plamy na twarzy

Od ponad roku męczę się ze swędzącymi plamami na twarzy. Ostatnio odkryłam,że to może być wina podkładu/pudru. Nie chcę do końca w to uwierzyć gdyż maluję się od paru lat i nigdy nic, czy mogę mieć nagle uczulenie na fluid , czy to zwyczajnie zaostrza ten stan ? W między czasie zmieniałam kosmetyki parę razy , więc tym bardziej nie chce mi się wierzyć , że każdy mnie teraz uczula. Kiedyś nie miałam z tym problemu. Dodam , że robiłam już testy płatkowe i wyszły negatywnie.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Testy płatkowe nie wykrywaja wszystkich alergenów a jedynie najczęściej powodujące alergię. Alergia może pojawić się pierwszy raz w wieku dorosłym. Nie można wykluczyć, że zmienił się skład kosmetyku jaki Pani stosowała. Wysokie temperatury i kosmetyki sprzyjają podrażnieniu skóry i alergii. Na chwilę obecną odradzam stosowanie kosmetyków i nawilżanie skóry, a w przypakdu braku poprawy kontakt z alergologiem lub dermatologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy