Zmiany skórne na członku - co to może być?

To wyglada tak: jak ściągnę skórkę to od wewnątrz jest popękana, są na niej takie drobne pęknięcia, wyglada to jak pajęczyna, a na członku są drobne czerwone plamki.

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyną występowania zmian skórnych może być infekcja, być może o etiologii grzybiczej. Jednak zmiany takie mogą być także efektem podrażnienia – po wprowadzeniu nowych kosmetyków, płynu do higieny intymnej, proszku do prania. Dość częsta jest również alergia na lateks używany do produkcji prezerwatyw.

Wskazana jest wizyta u lekarza, bez badania i obejrzenia zmian nie ma możliwości, aby postawić konkretne rozpoznanie, a bez tego nie można zalecić leczenia.

Najlepiej udać się do dermatologa, jeżeli teminy będą odległe do lekarza rodzinnego.

Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian, a jest Pan aktywny seksualnie, wskazane będzie równoczesne leczenie Partnerki.

Pozdrawiam.