Zmiany skórne przypominające liszaj

Od kąd przeprowadziłam sie do UK, czyli rok temu, na nadgarstku pojawił mi sie... Tak jak by liszaj. Nie przejmowałam się tym na początku, myślalam, że to od zmiany środowiska, wody itp. Po jakimś czasie zrobiło mi się tak i na drugim. A teraz mam na stopach także i rozprzestrzenia się to na rękach w strone łokci po wewnętrznej str ręki. Liszaj jest słabo widoczny, w kolorze skóry. W dotyku jest chropowaty. Świąd nie występuje. Wysłałabym zdjęcie, ale nie wiem w jaki sposób można. Co robić?

Bez zdjęcia i zobaczenia tych zmian trudno jest określić bądź podejrzewać co to jest. Nie wiadomo też jakiego koloru są to zmiany, przebarwienia czy też odbarwienia? Za dużo zagadek. Musi jednak Pani pość na konsultację do lekarza albo wysłać zdjęcie. W UK wizyta u specjalisty nie jest tak szybka.....

Lek. Robert Jan Chmielewski

warto zgłosić się również do periodontologa aby wykluczyć obecność zmian na błonie śluzowej jamy ustnej
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk