Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany zapalne wokół ust a alergia na nikiel

Mam od roku zajady,od 3-ech m-cy zmiany zapalne wokół ust w postaci czerwonych,swędzących,łuszczących się plam.Miałam lekką anemię,czego powodem był wykryty i usunięty polip.Obecnie wyniki krwi są prawidłowe. Miesiąc temu byłam u dermatologa,który stwierdził nieokreślone kontaktowe zapalenie skóry bądź łuszczycę.Poza ustami nie mam na ciele żadnych zmian.Dostałam maść protopic,pomaga,ale dwa dni po jej odstawieniu zajady wracają,usta pieką,są czerwone.Czy tak może objawiać się alergia na nikiel?
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Nie można tego wykluczyć. Proszę spożywać dużo owoców bogatych w witaminę C (bardziej zalecana naturalna witamina a nie tabletki) lub ewentualnie kupić w aptece witaminę C, zajady mogą być wynkimiem niedoboru tej witaminy. Co do pozostałych zmian proszę kierować się zaleceniem lekarza i stosować tę maść a jak nadal nie będzie poprawy ponownie udać się do lekarza.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy