Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiany zwyrodnieniowe i generacyjne w stawach kątowo-trzonowych

MR k. sz.: zaburzona statyka/ nieprawidł krzywizna lordoza zniesiona z tendencją do płytkiego zgięcia kyfot.C6-C7 kątowe zagięcie obniżona wysokość i nieprawidłowy sygnał tarcz międzykręg od C3 do C7zmiany degener. wypuklenia pierścieni włóknistych tarcz m-kręg. od C3 do C7 Zmiany zwyrodn.na krawędziach trzonów kręgowych z uciskiem worka oponowego na p. tarcz międzykręgowych wtórne styczne modelowanie rdzenia kręgowego najb. nasilone na p C6-C7zmiany zwyrodn. w stawach kątowo trzonowych.
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian zwyrodnieniowych w obrębie szyjnego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy