Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa C pod postacią sklerotyzacji blaszek granicznych
3 lata temu RTG kręgosłupa szyjnego ODC.C wykazało: spłycona fizjologiczna lordoza kręgosłupa C. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa C pod postacią sklerotyzacji blaszek granicznych trzonów kręgów,oraz powierzchni stawowych w stawach międzykręgowych.Zaostrzenia krawędzi trzonów,oraz wyrostków haczykowatych. Zwapnienia w tkankach miękkich karku oraz najprawdopodobniej więzadle podłużnym przednim. Na podstawie tego opisu dostałam skierowanie na rezonans odcinka C, niestety nie zrobiłam tego badania

KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Proszę wykonać zlecone badanie. Na podstawie wyniku możliwe będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia.