Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów kręgosłupa lędźwiowego

Interpretacja RTG kręgosłupa lędźwiowego Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów, skolioza lewowypukłą z rotacją kręgów wzdłuż osi długiej, zwężenie przestrzeni kręgowej l5/S1. Czy konieczna jest wizyta u ortopedy? Często po skręcie lub przy schylaniu na ugiętych nogach coś mi przeskakuje i jestem unieruchomiona przez kilka dni. Chciałabym zacząć się gimnastykować ale nie wiem czy nie zrobię sobie krzywdy. Mam 59 lat wzrost 167 waga 58

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z lekarzem rehabilitantem gdyż zmiany tego typu zaburzają prawidłową architektonikę kręgosłupa i mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Wskazane są odpowiednie ćwiczenia korekcyjne.