Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów kręgosłupa lędźwiowego
Interpretacja RTG kręgosłupa lędźwiowego Zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów, skolioza lewowypukłą z rotacją kręgów wzdłuż osi długiej, zwężenie przestrzeni kręgowej l5/S1. Czy konieczna jest wizyta u ortopedy? Często po skręcie lub przy schylaniu na ugiętych nogach coś mi przeskakuje i jestem unieruchomiona przez kilka dni. Chciałabym zacząć się gimnastykować ale nie wiem czy nie zrobię sobie krzywdy. Mam 59 lat wzrost 167 waga 58

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja z lekarzem rehabilitantem gdyż zmiany tego typu zaburzają prawidłową architektonikę kręgosłupa i mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Wskazane są odpowiednie ćwiczenia korekcyjne.