Zwyrodnieniowe zmiany wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów

Witam, moja mama miała robione zdjęcie RTG kręgosłupa szyjnego. Opis zdjęcia to: Zwężenie tarczy międzykręgowej C5-C6, zwyrodnieniowe zmiany wytwórcze na krawędziach trzonów kręgów. Czy może mi ktoś to wytłumaczyć? czy to coś poważnego? Mama pracowała przez 3 lata jako sprzątaczka.

Aleksander Ropielewski

Są to typowe zmiany zwyrodnieniowe charakterystyczne dla wieku. Mogą być przyczyną dolegliwości bólowych. Pomóc może rehabilitacja i regularne wykonywanie ćwiczeń odciążających kręgosłup szyjny,