Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów na krawędziach trzonów kręgów?

prosze o tłumaczenie wyniku;zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów na krawędziach trzonów kręgów , zwężenie przestrzeni międzykręgowych c3\c4 c5\c6 c6\c7-dyskopatia zmiany zwyrodnieniowe w stawach unkowerterbalnych i w stawach międzykręgowych,zniesienie lordozy szyjnej ,patologiczna kifoza szyjna,płytkie lewostronne skrzywienie kręgosłupa C-Proszę o odpowiedż z góry dziękuję!
KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Zmiany zwyrodnieniowe oznaczają przeciążenia w obrębie stawu, osteofity to zaostrzenia kostne tworzące się na krawędzi stawu. Zawężenie przestrzeni międzykręgowych oznacza odwodnienie albo wysunięcie struktur dysku co zostało opisane, Zniesienie lordozy i kifotyzacja odcinka szyjnego nieprawidłowe ułożenie kręgów i to się wydaje głównym problemem. Czyli utrata liniowości stawu co doprowadziło do przeciążeń, zmian zwyrodnieniowych i dyskopati. Zadna tabletka ani maść nie spowoduje odzyskanie lordozy szyjnej konieczne jest wdrożenie ćwiczeń uświadomienie sobie prawidłowych zachowań ruchowych. Uchroni to przed kolejnymi konsekwencjami zaistniałej sytuacji

0

Ma Pani zmiany przeciążeniowe dolnego odcinka kręgosłupa szyjnego. Do tego nadmierne przodopochylenie, które wzmacnia dolegliwości. Proszę zacząć od spokojnych ćwiczeń, które zaktywizują obręcz barkową. Bardzo skuteczna jest spokojna aktywność (spacer, marsz). Można się skonsultować z fizjoterapeutą, który dobierze odpowiednią terapię.
Proszę spróbować ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy