Zmiany zwyrodnieniowe w wyniku MRI kolana
MRIkolana lewego zmiany zwyrodnieniowe wytworcze na krawedzi przysrodkowej nasady piszczelowej zachowaniem ciaglosci lakotki przysrodkowej zwysunieciem ze szpary stawowej.przebudowa drobnotorbielkowa podchrzestna w przysrodkowym odcinku nasady kosci piszczelowej oraz obrzek szpiku pochodzenia przeciazowego.co mi dolega /

MĘŻCZYZNA, 62 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Z opisu wynika, że w wyniku zmian zapalnych i przeciążenia (najpewniej w wyniku przewlekłego urazu łąkotki lub nasady kości piszczelowej) doszło do przebudowy struktury kostnej kości piszczelowej. Na pewno wskazane jest odciążenie kończyny. Odnośnie konieczności ewentualnej artroskopii decyzję może pojąć lekarz mający możliwość konfrontacji wyników badania przedmiotowego z rezonansem magnetycznym i Pańskimi oczekiwaniami odnośnie sprawności kolana.
Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski