Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w kościach lewej stopy

Badanie RTG wykazało zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w kościach lewej stoy. W jaki sposób należy leczyć te schorzenie. Serdecznie pozdrawiam. Stefan

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

są to zmiany, które trudno leczyć ogólnie lub zachowawczo. Często jedynym sposobem jest operacja, jednak to czy jest to możliwe zależy od umiejscowienia zmian i dolegliwości, które wytwarzają. W ramach profilaktyki należy pamiętać o wygodnym obuwiu. Więcej informacji udzieli ortopeda widząc pana zdjęcie RTG.

Pozdrawiam