Zmieniłam tabletki - kiedy rozpocząć stosowanie nowego preparatu?

Witam! Zmieniłam tabletki. Podobno są jednakowo silne, chociaż pewności nie mam (nie do końca wiem jak to się sprawdza). Generalnie przerwa po tych pierwszych kończyłaby mi się w czwartek i od piątku brałabym od nowa, ale pogubiłam się czytając ulotkę i z tego by wynikało, że 1szą tabletkę należy przyjąć od 1 do 7 dni od przyjęcia ostatniej tabl. w końcu wzięłam ją wczoraj, tj. wtorek. Niby lepiej skrócić niż wydłużyć przerwę wiec tym się nie martwię. zastanawiam się tylko nad jednym... skoro pierwszą tabletkę z opakowania przyjęłam wczoraj 1 marca a ostatnią wezmę 21 marca to po 7 dniach kolejne opakowanie zacznę 29marca?? Nie wiem czy to dobrze liczę. Bardzo proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Postąpiła Pani zgodnie z ulotką, co oznacza, że skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana. Tak jak Pani ponadto napisała, zawsze lepiej skrócić przerwę niż ją wydłużyć. Skoro zatem pierwszą tabletkę przyjęła Pani 1 marca, tabletkę ostatnią zażyje Pani 21 serca. 22 marca rozpocznie się przerwa, która potrwa 7 dni. W czasie tej przerwy pojawi się krwawienie z odstawienia. Kolejne opakowanie powinna Pani zatem rozpocząć 29 marca. Będzie to wtorek - jest to o tyle ważne, że o ile nie wprowadzi Pani żadnych zmian, za każdym pierwszą tabletkę z nowego blistra będzie Pani zażywać w tym samym dniu tygodnia.