Zmniejszenie lordozy szyjnej oraz drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych

Podczas snu mocno drętwieje mi ręka (głównie palec środkowy i serdeczny, dużo mniej pozostałe). Budzi mnie to. By wróciło krążenie, muszę usiąść. Nie ma znaczenia w jakiej pozycji śpię i tak drętwieje. Również w dzień, gdy pracuję myszką, ale dużo mniej niż w nocy. Zaznaczam, że regularnie biegam. Internista zlecił RTG odcinka szyjnego kręgosłupa podejrzewając dyskopatię. Wynik RTG jest taki: zmniejszenie lordozy szyjnej oraz drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Proszę o pomoc

Proponuję udać się z wynikiem RTG do fizjoterapeuty w swoim rodzinnym mieście. Po przeprowadzeniu wywiadu i badania będzie można powiedzieć coś więcej. Zwykle drętwienia w obrębie kończyn górnych mają wiele wspólnego z odcinkiem szyjnym kręgosłupa. Mogą mieć związek również z nerwami obwodowymi np. nerwem łokciowym w obrębie stawu łokciowego - do postawienia diagnozy oraz ustalenie postępowania terapeuta musi Panią zobaczyć