Zmniejszona lordoza lędźwiowa

Witam!Od prawie roku mam problemy z kręgosłupem. Dziś otrzymałam wyniki rezonansu - zmniejszona lordoza lędwiowa, obniżony poziom sygnału z tarcz międzykręgowych L3/L4 i L4/L5-dehydratacja z obniżeniem ich wysokości. Na poziomie L3/L4 centralno-lewostronna przepuklina tarczycy międzykręgowej uciska worek opoowy z konfliktem tarczowo-korzeniowym lewostronnym śródkolanowo. Na poziomie L4/L5 centralna przepuklina tarczy m-k uciska worek oponowy, bez cech konfliktu korzeniowego Co to oznacza??
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
przepuklina tarczy międzykręgowej z uciskiem worka oponowego to popularnie zwana dyskopatia.
Z wynikiem badania powinna się Pani zgłosić do lekarza kierującego/neurochirurga, lekarz na podstawie dokładnej analizy badania obrazowego i obecnych u Pani objawów podejmie decyzję co do dalszego leczenia.
W grę wchodzi zabieg operacyjny, który spowoduje ustąpienie dolegliwości.