Znieczulenie przewodowe przy zabiegu kręgosłupa szyjnego

Witam, moja mama (57 lat) ma bardzo poważne zmiany w kręgosłupie szyjnym - z uciskiem na rdzeń kręgowy. Wg neurochirurga powinna jak najszybciej poddać się operacji. Nie wyraża jednak zgody na operację ponieważ już trzykrotnie po podaniu narkozy nie można było jej wybudzić i była reanimowana. Przyczyna takiego stanu rzeczy do tej pory nie jest znana. Czy jest możliwość przy operacji kręgosłupa szyjnego zastosowania znieczulenia przewodowego? Może to skłoniłoby Ją do leczenia. Z góry dziękuję.

Witam!
Obawiam się, że znieczulenie przewodowe do operacji na kręgosłupie szyjnym jest niemożliwe. Znieczulenia przewodowe do operacji w obrębie szyi są możliwe, ale nie do operacji na kręgosłupie, tak operuje się np. do endarterektomii tętnicy szyjnej. Znieczulenie przewodowe w obrębie kręgosłupa musiałoby wyłączyć dany odcinek kręgosłupa, a wyłączenie szyjnego równałoby się z intubacją, hipotensją, zaburzeniami rytmu serca.