Zniesienie lordozy fizjologicznej u 32-letniej osoby

Proszę o intrerpr.: zniesienie fizjologicznej lordozy,. Dehydratacja i obniżenie krążka międzykręgowego L5-S1.Nierównośc blaszek granicznych trzonów w odcinku Th10-L2. Zaostrzenia przednich krawędzi trzonów na poziomie L5S1. w stawach międzykręgowych małych w odcinku L3S1dośc zaawansowane zmiany przeciążeniowe z płynem po stronie lewej na poz. L5S1. Na poziomie L5S1 tylno-lewostronna przepuklina krązka międzykręgowego na 6mm do lewego zachyłka korzeniowego z przemieszczeniem lewego korzenia S1.

Nie leczy się badania a pacjenta.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda lub neurochirurg.